Style Switcher

Layout options
 • Boxed Layout
 • Full Width Layout
Primary Color

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Aktualności - Centrum arbitrażu i mediacji
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
  slider

 

Studenckie Koło Naukowe Arbitrażu i Mediacji DIALOG, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na II Ogólnopolską Konferencję „Mediacja i arbitraż – aktualne wyzwania i problemy”, która odbędzie się 9 grudnia 2016 roku w budynku Collegium Iuridicum Novum przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

SKN_Dialog.jpg 

uam.jpg

Statystyki pokazują, że najbardziej narażonymi na spory sądowe branżami są branża nieruchomości i budowlana, ale nie tylko. Mimo wejścia w życie w styczniu 2016 Ustawy o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów, intensywnej promocji mediacji przez Ministerstwo Rozwoju, działań edukacyjnych prowadzonych przez renomowane ośrodki mediacyjne, ilość zawartych ugód, zwłaszcza tych z sektorem publicznym, nadal nie jest imponująca. Sektor prywatny chce mediować, sektor publiczny również. Co zatem stoi na przeszkodzie i jakie działania zostały podjęte, żeby umożliwić stronom pozasądowe rozwiązanie konfliktów?

2.jpg

Informujemy, iż 7 września br. o godz. 11.00 Centrum Mediacji Lewiatan organizuje wspólnie z Sądem Okręgowym w Warszawie Salon Mediacji Gospodarczej. Salon odbędzie się w budynku sądu gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj:

http://konfederacjalewiatan.pl/kalendarium/2016/9/1/ii_salon_mediacji_gospodarczej_

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

Mazowieckie CAM (Centrum Mediacji Lewiatan) zaprasza na szkolenia w II połowie 2016 roku.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze inauguracyjne spotkanie Salonu Mediacji Gospodarczej 11 maja br.  w godz. 11.00-13.00 do Sądu Okręgowego w Warszawie (Czerniakowska 100, Sala 475).

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

Od początku roku obowiązuje ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów (Dz.U. z 2015 r. poz. 1595). Wprowadza ona wiele nowych rozwiązań zarówno do procedury cywilnej, jak i do innych przepisów. W artykule w Gazecie Prawnej z dnia 18 kwietnia br. Małgorzata Miszkin-Wojciechowska z Centrum Mediacji Lewiatan oraz Joanna Sauter-Kunach, dyrektor z Ministerstwa Rozwoju objaśniają obowiązki jakie ciążą na powodzie przed złożeniem pozwu do sądu.

2.png

Umowa handlowa, to podstawowy dokument w biznesie, który zabezpiecza interesy stron, a w razie konfliktu kieruje sprawę do odpowiedniego sądu. Jednak dzięki zawarciu w umowie klauzuli o polubownym rozwiązywaniu sporów, w celu znalezienia satysfakcjonującego dla stron wyjścia, zamiast do sądu można udać się do mediatora.

mazowieckie.png

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Śląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji (Ośrodek Mediacji Fundacji WPiA Uniwersytetu Śląskiego) zaprasza na odpłatne 54-godz. szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu mediatora.

slaskie.png

katowice.png

3 marca br. odbył się III Kongres Sędziów Gospodarczych, organizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" i Uczelnię im. Łazarskiego.  Uczestnicy, w tym goście zagraniczni , prawnicy z USA i Wielkiej Brytanii dyskutowali o nowych regulacjach, które zaczęły obowiązywać w Polsce od 1 stycznia 2016 r. Są już pierwsze rezultaty pozytywnego stosunku sędziów do mediacji, np. w sądach w Opolu, Warszawie, Gliwicach.

III Kongres Sdziw Gospodarczych - baner.jpg

Realizacja kampanii przypadnie w lutym-marcu 2016 r. Kampania jest realizowana w ramach projektu „Propagowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów” (Program Operacyjny „Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości / Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości” współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014). 

MS.bmp

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Projekt „Centra Arbitrażu i Mediacji - projekt pilotażowy” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.